kineziterapija

Kineziterapija – gydymas judesiu – yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Kineziterapija taikoma pacientams prieš ir po operacijų, esant įvairiems rankų, kojų, nugaros skausmams, ortopediniams stuburo, veido nervo pažeidimams, sergant kvėpavimo, širdies-kraujagyslių ligomis, po sausgyslių, raiščių patempimų, įvairių kaulų lūžių, sąnarių traumų ir kt. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies-kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę.
Kineziterapijoje naudojamos įvairios metodikos, taikomos įvairios priemonės: "Gymnic" kamuoliai, įvairūs svareliai, treniruokliai, tamprios juostos, lazdos, nestabilūs paviršiai ir kt.

Kineziterapijos uždaviniai: 

 • normalių fiziologinių funkcijų palaikymas;
 • pažeistų funkcijų normalizavimas;
 • įvairių komplikacijų profilaktika;
 • regeneracinių procesų organizme skatinimas.

Atsižvelgiant į paciento diagnozę, nusiskundimus yra skiriama individuali ar grupinė kineziterapija.

Kineziterapija:

 • sergant kvėpavimo sistemos ligomis;
 • aktyvūs pratimai reabilituojant po įvairių ligų (atlieka pats ligonis, prižiūrimas specialisto);
 • po traumų ir ortopedinių susirgimų;
 • kineziterapija vandenyje (be tempimo, su tempimu, tempimas su svoriais).

 

kineziterapija

ReOxy kvėpavimo terapijos metu be vaistų pagalbos pagerinama deguonies cirkuliacija, sustiprinama ir atkuriama asmens fizinė ištvermė bei pažintiniai gebėjimai. Pagrindinis ReOxy terapijos tikslas – atkurti normalų deguonies prisotinima organizme. Tai labai svarbu gerinant kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, pažintines funkcijas ir bendrą sveikatą.
Šios terapijos metu pacientams parenkamos individualios ir saugios sumažinto bei padidinto deguonies koncentracijos kvėpuojamame ore ir jos yra tiekiamos trumpais ir kontroliuojamais laikotarpiais.

 

 

 

 

kineziterapija

Kineziterapija su VIBRA. Tai novatoriškas medicinos prietaisas, kuris vienu metu keliais išėjimais generuoja selektyviąsias kvadratinės bangos mechaninio garso vibracijas, skirtas neuroraumeninės kilmės patologijoms gydyti įvairiose medicininos srityse. Vibracija – tai itin mažos amplitudės mechaninių signalų seka, kurią nuskaito specifiniai nerviniai jutikliai, esantys raumenyse, ir siunčia į centrinę nervų sistemą. Jie „nuskaito“ vibracijas ir perduoda jas į nervų centrus, kurie kontroliuoja gydomą raumenį. Todėl centrinė nervų sistema pagerina raumenų kontrolę ir koordinavimą. Raumenų dirgiklis priklauso nuo vibracijos dažnio ir galios.

 

 

 

 

 

kineziterapija

Hur SmartTouch yra unikalus raumenų jėgos lavinimo ir operacinės sistemos derinys. Operacinė sistema geba vienu metu jungti keliolika skirtingų treniruoklių su judesio kontrole. Visi treniruokliai turi dvejopos paskirties per ekraną liečiamus valdymo pultus, kuriuose matomi terapeuto nustatyti/ įvesti treniruotės parametrai. Kontroliuojami parametrai: kartojimų skaičius, trukmė, sėdynės ir rankų aukštis, širdies susitraukimo dažnis. Sistema automatiškai apskaičiuoja ir paruošia individualų pacientui treniravimosi eigą bei pasipriešinimo jėgą. Įdiegta galimybė sukurti asmeninį vartotojo prisijungimą / mobilų profilį.

Gydomasis poveikis:

 • didina kaulų tankį;
 • stiprina raiščius bei sausgyslės;
 • gerina raumenų regeneraciją;
 • didina raumenų jėgą, susitraukimo greitį, atsparumą nuovargiui bei raumenų koordinaciją;
 • aktyvinama endokrininė sistemos veikla;
 • reguliuoja kraujospūdį; 
 • mažina širdies susitraukimo dažnio submaksimalų intensyvumą darbo metu.

 

kineziterapija

Technogym Power Personal jėgos treniruoklis – tai fiksuoto svorio treniravimosi įranga, kurią galima naudoti kūno raumenų jėgai didinti, išlaikyti gerą fizinę formą. Naudojama fiziniams lavinimams ir mokymams konkretiems iiziologiniams poreikiams

Gydomasis poveikis: Lavina raumenųjėga ir ištvermę, lavina judesių koordinaciją, gerina judesių amplitudes sąnariuose, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, gerinama kvėpavimo sistema, didina fizinio krūvio toleranciją, gerina medžiagų apykaitą.

 

kineziterapijaSkillRow –  tai vidaus patalpų irklavimo treniruoklis, skirtas raumenų jėgos stiprinimui, aerobiniam pajėgumui ir neuroraumeniniam treniravimui.

Specifinė treniruotė skirta treniruoti tiek neuroraumeninį, tiek metabolinį pajėgumą, priklausomai nuo pasirinkto pasipriešinimo lygio treniruotės metu. Treniruoklis sukuria unikalų pojūtį ir tokį patį pasipriešinimą, tarsi irkluotume vandenyje.

 

 

kineziterapija

Technogym Kinesis One –  tai įvairiose sveikatinimo srityse naudojamas treniruoklis. Galimybė atlikti daug įvairių viso kūno judesių vienu metu apjungiant balanso, jėgos, lankstumo ir stabilumo treniravimą leidžia šiai pratimų stotelei atstoti daugumą atskirų treniruoklių.

Patentuota unikali FullGravityTM technologija, kurios dėka visose erdvinėse plokštumose judesys atliekamas naudojant svarmenų apkrovą. Mankštos metu atliekami judesiai yra laisvi, natūralūs ir neribojama jų amplitudė.

Gydomasis poveikis:

 • lavina raumenų jėgą ir ištvermę;
 • lavina judesių koordinaciją;
 • gerina judesių amplitudes sąnariuose;
 • stiprina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą;
 • gerinama kvėpavimo sistema;
 • didina fizinio krūvio toleranciją;
 • gerina medžiagų apykaitą.

 

kineziterapija

G Walk –  tai judesių funkcinės analizės sistema. Specialus belaidis jutiklis leidžia greitai atlikti klinikinius testus, pateikia svarbiausius parametrus, susijusius su ėjimu, bėgimu ir šuoliu.

Šis prietaisas padeda gydytojams ir specialistams įvertinti paciento būklę ir kiekybiškai įvertinti reabilitacijos terapijos veiksmingumą.

 

 

Kineziterapijos metu naudojamos priemonės

sumano plokstesŠumano 3D plokštė – tai biodinaminė energetinė sistema, imituojanti natūralaus judėjimo procesus be jokių dirgiklių ar cheminių medžiagų poveikio. Ši platforma skleidžia kruopščiai suderintus trimačius ritmiškus svyruojamuosius impulsus, atitinkančius vibracinius dažnius, esančius tarp žemės paviršiaus ir jonosferos sluoksnių, veikiančius mūsų organizmą fiziškai ir psichologiškai.Į dešinę pusę besisukančiu vibravimu ši plokštė padeda švelniai atitaisyti, subalansuoti ir grąžinti į įprastą ritmą visą žmogaus kūno kaulų sistemą bei organizmą.

Gydymo poveikis: pagerina bendrą ir lokalų judrumą, ištvermingumą, raumenų koordinaciją; padidina raumenų jėgą ir darbingumą; stabilizuoja stuburą ir visą kaulų sistemą; pagerina kraujo cirkuliaciją ir medžiagų apykaitą, gerina ląstelių vidaus apykaitą ir stimuliuoja visas organizmo funkcijas; mažina skausmą, fizinę ir psichologinę įtampą, jungiamojo audinio pakitimus; suaktyvina sąnarių skysčio gamybą ir kremzlės augimą; gerina pusiausvyrą, virškinimo sistemos veiklą; skatina natūralų ir ramų miegą; sugrąžina kūnui natūralų ritmą.

 

POSTUROMED 202

„POSTUROMED 202” treniruoklis naudojamas neuro-ortopedijos reabilitacijai, skausmo terapijai bei sensomotorikos lavinimui. Terapinis treniruoklis yra su nestabilia platforma, kurios nestabilumo lygis reguliuojamas. Treniruoklis „POSTUROMED 202” gali būti naudojamas kaip pagrindinė priemonė arba derinama su kitais terapiniais pratimais. Gydomasis poveikis: Lavinama koordinacija; aktyvinama posturalinių raumenų pusiausvyra; Gerinama sąnarius stabilizuojančių raumenų funkcijos. Indikacijos: Stuburo slankstelių nestabilumas; Sąnarių (čiurnos, kelio, klubo) hipermobilumas ar raumenų hipotonusas, pooperacinis laikotarpis po kelio, klubo sąnarių endoprotezavimo; Dėl raumenų disbalanso, silpnumo ir netaisyklingos laikysenos atsiradęs nugaros skausmas; Netaisyklinga laikysena; Kraujotakos sutrikimai: insultas, išsėtinė sklerozė; Pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimai; Fibromialgija, visi atvejai esant raumenų ir reakcijos nusilpimui dėl neurologinių priežasčių.

 

Rota

Rota – treniruoklis skirtas judesių lavinimui, esant patologijai alkūnės ir peties srityse. Pratimai taikomi alkūnės ir peties sąnario kontraktūrų gydymui, esant sausgyslių uždegimui, lankstumo atstatymui prieš ir pooperaciniu periodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artromot

Artromot - šis prietaisas naudojamas esant įvairiems peties sąnario sistemos biomechanikos sutrikimams gydyti. Gydymas taikomas siekiant išvengti neigiamų neigiamų imobilizacijos padarinių, padeda atgauti beskausmį sąnarių mobilumą, pagerinti sąnario metabolizmą, skatinti kremzlinių sričių ir pažeistų raiščių regeneraciją ir gijimą, pagerinti limfos ir kraujo cirkuliaciją bei palengvinti gijimo procesą.

 

 

 

 

 

 

 

Treniruoklio

Treniruoklio pagalba gerinama bendra organizmo būklė, didinama apatinių galūnių judesio amplitudė, lavinama raumenų jėga, pagreitinama medžiagų apykaita, mažinimas svoris, didinama tolerancija fiziniam krūviui.

 

 

 

 

 

Trakcinė terapija

trakcine terapija

Trakcinė terapija – viena iš mechanoterapijos rūšių, padedanti atitolinti žmogaus kūno dalis (pvz., stuburo kaklo ar juosmens dalis) išilgine ašimi. Mechaniškai tempiant sumažinamas nervinių elementų ir kraujagyslių suspaudimas, panaikinami su tuo susiję mikrocirkuliacijos, audinių mitybos sutrikimai, skausmo receptorių dirginimas. Tempimo metu sumažėja spaudimas pažeistame tarpslanksteliniame diske, todėl mažiau spaudžiama nervinė šaknelė, suaktyvėja medžiagų apykaita ir sudaromos palankios sąlygos disko išvaržai gyti.Trakcinė terapija:

 • stuburo (kaklinės, krūtininės ir juosmeninės srities) tempimas "Mili-TRAComputer" (tempimo stalas);
 • galūnių tempimas "Mili-TRAComputer" (tempimo stalas).

Trakcinė terapija padeda, kai yra:

 • radikulopatija: juosmens, krūtinės, kaklo dalies;
 • kaulinės išaugos (osteofitai);
 • stuburo kanalo susiaurėjimai;
 • stuburo iškrypimai (skoliozė);
 • osteochondrozė;
 • sutrumpėjus raumenims;
 • Bechterevo liga.

Kineziterapija vandenyje

kineziterapija vandenyje

Kineziterapija vandenyje (vertikalioji vonia) – tai bendra vonios ir stuburo tempimo vandenyje gydomoji procedūra. Šios procedūros metu apjungiamas vandens ir kineziterapijos gydomasis poveikis, siekiant koreguoti sutrikusias raumenų, raiščių bei sąnarių funkcijas.

Juosmeninės stuburo dalies tempimui naudojama trapecija, kaklo tempimui – vandens apykaklė, taip pat atliekamas ir tempimas su svoriais.

Po kineziterapijos vandenyje procedūrų sustiprėja raumenys ir raiščiai; pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis; didėja juosmeninės ir kaklinės stuburo dalies paslankumas, tolerancija fiziniam krūviui; gerėja medžiagų apykaita, nuotaika; judesiai tampa laisvesni ir žymiai mažiau skausmingi.

 

Indikacijos:

 • sergant degeneracinėmis, uždegiminėmis stuburo ligomis;
 • esant sąnarių ligoms ir traumoms (reumatoidinis artritas, Bechterevo liga, artrozės, esant sąnarių kontraktūroms ir kt. );
 • esant minkštųjų audinių traumoms (meniskų, raiščių, sausgyslių ir raumenų plyšimams).
 • esant nervinei įtampai, nuovargiui, dėmesio koncentracijos sutrikimui, sumažėjusiam darbingumui, nutukimui
 • imuninės sistemos stiprinimui,
 • esant depresijai bei kitiems lėtiniams psichiniams susirgimams,
 • vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui.

 

stuburo tempimas

Stuburo tempimas vertikalioje vonioje - sumažina tarpslankstelinių diskų spaudimą, pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita, sumažėja nugaros skausmas, sustiprėja raumenys ir raiščiai, didėja stuburo paslankumas, pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis.

 

 

 

 

 

Kineziterapijos vandenyje metu naudojamos priemonės

Vandens bėgimo takelisVandens bėgimo takelis. Treniruoklio pagalba gerinama bendra organizmo būklė, didinama apatinių galūnių judesio amplitudė, lavinama raumenų jėga, pagreitinama medžiagų apykaita, mažinimas svoris, didinama tolerancija fiziniam krūviui.

 

 

 

 

 

Vandens dviratis

Vandens dviratis. Vandens kėlimo jėga padeda sumažinti apkrovą kojų sąnariams. Mankštos metu didinama apatinių galūnių judesio amplitudė, lavinama raumenų jėga, pagreitinama medžiagų apykaita, mažinimas svoris, didinama tolerancija fiziniam krūviui.