Fizioterapija (graikiškai physis – gamta, therapeia – gydymas) – tai gydymas natūraliais gamtos veiksniais (vanduo – gėlas ir mineralinis, purvas, šviesa ir kt.) bei dirbtiniais fiziniais veiksniais (ultragarsas, elektromagnetinis laukas, lazerio spinduliai, termoterapija, krioterapija ir kt.). Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.
Mūsų reabilitacijos centre taikomi šie fizioterapijos metodai ir procedūros:

Elektroterapija

darsonvalizacijaDarsonvalizacija – tai gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Ši procedūra skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, kai vyrauja kraujotakos sutrikimas ir skausmo sindromas, kraujagyslių patologijos ligoms gydyti (Reino liga, migrena ir kt.), odos vientisumo pažeidimams ir trofinėms opoms, ausų, nosies, gerklės ligoms, odontologinėms ligoms. Gydomasis efektas: mažina skausmą, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą.

 

 

 

Elektros_stimuliacija

Elektros stimuliacija – taikoma simptominiam ir lėtiniam skausmui mažinti bei raumenims stimuliuoti. Transkutatininis elektrinis nervo stimuliavimas (TENS) – tai gydymas trumpų impulsų monopoline arba bipoline impulsine elektros srove. Skiriama esant ūmiam ir poūmiam skausmo sindromui, susijusiam su periferinių nervų pakenkimu, vertebrogeniniams skausmams, po sportinių traumų (raumenų patempimas, sutrenkimas, sumušimas). Raumenų elektrinis stimuliavimas (RES) – tai audinių ir / ar organų funkcinės būklės atsigavimas ir / ar stiprinimas impulsine elektros srove. Taikoma esant hipokinezijai, raumenų tonuso nusilpimui, kraujotakos aktyvinimui, kai reikia skatinti žarnyno judesius pooperaciniu laikotarpiu. Gydomasis poveikis: sustiprėja raumens jėga, tonusas, ištvermė, skatinama periferinė kraujotaka, metaboliniai raumenų procesai.

 

 

 

 

BTL 5625 Puls

BTL 5625 Puls. Nuolatinei elektros srovei dirginant paciento odą ir joje esančių kraujagyslių receptorius, didėja kraujagyslių spindis, todėl suaktyvėja hemodinamika. Elektrodo srityje pacientas jaučia dilgčiojimą, o jam pasibaigus išryškėja hiperemija, kuri išlieka 2 – 6 valandas. Hiperemija skatina audinių regeneraciją ir medžiagų apykaitos produktų rezorbciją. Galvaninės srovės terapinis poveikis pasireiškia tuo, kad katodo veikimo srityje normalizuojama funkcinė nervų sistemos būklė, slopinamas skausmas, aktyvinama kraujotaka bei širdies kraujagyslių sistemos funkcinės galimybės, vidaus sekrecijos liaukų funkcija.

 

 

Danmeter TS 6000

Danmeter TS 6000  - tai iš elektros tinklo maitinamas atskirų kanalų aparatas, skirtas skausmo malšinimui ir Transkutaninis elektrinis nervo stimuliavimas (TENS) tai gydymas trumpų impulsų monopoline ir bipoline impulsine elektros srove. TENS impulsinės srovės ir skausmo slopinimo procese dalyvaujančios mielinu padengtos nervų skaidulos panašios fizikiniais parametrais. Šis panašumas nulemia fiziologinį ir terapinį poveikį; ritmiškai, trumpais impulsais (50—250 us) srovė veikia negiliai esančias nervų juntamąsias skaidulas, o raumens motorinių skaidulų ir mioflbrilių sudirginti nespėja. Trumpi elektros srovės signalai stabdo skausmo perdavimą į CNS, nes suaktyvina storąsias mielinu padengtas nervų skaidulas, kurios skatina endogeninių opioidų veiklą serotonino veikimą, slopina skausmo dominante. Nuskausminamasis poveikis išryškėja paviršiniuose odos sluoksniuose, tačiau koreguojant fizikinius parametrus.

ITO ES 5200

ITO ES 5200 - tai elektros dviejų kanalų aparatas, skirtas skausmo malšinimui, raumenų stiprinimui, kraujotakos gerinimui. Terapinį poveikį lemia impulso forma, poliariškumas, amplitudė, periodas, dažnis, raumens darbo- poilsio trukmė stimuliuojant, elektrodų išdėstymas veikiamoje vietoje. Taikoma esant potrauminiam ar pooperaciniam skausmams, lėtiniams skausmams, sportinėms traumoms, raumenų spazmams, raumenų atrofijai.

 

 

Jonoson

Jonoson - yra aukštos kokybės prietaisas, atliekantis stimuliacinės srovės terapiją. Aparatas yra skirtas terapijai dviejų kanalų stimuliacinėms srovėms. Galima taikyti visą eilę srovės režimų – nuo žemo iki vidutinio dažnio, taip pat ir klasikinę interferencinę srovę.

 

 

 

 

 

 

Stimawell

StimaWELL©12OMTRS  sistema yra skirta vidutinio dažnio elektros terapijai, siekiant stimuliuoti raumenis, sumažinti skausmą, gydyti šiluma ir masažuoti suaugusiųjų bei jaunų asmenų nugaros sritį. StimaWELL©120MTRS sistemos programos yra skirstomos į tris programų grupes. Skausmo terapija (remiantis simptomais) — konkrečių nusiskundimų dėl nugaros ir skausmo gydymui skirtos programos. Raumenų terapija — nugaros raumenyno stiprinimo ir tempimo gydymo programos. Dinaminis gilus masažas — dinaminio gilaus masažo programos. Vartotojo programos — įvairių programų deriniai individualaus paketo sudarymui.

Magnetoterapija

 

mikrobangu terapija

*Mikrobangų terapija – tai gydymas superaukšto dažnio magnetiniu lauku. Skiriama esant judamojo-atramos aparato ligoms gydyti (kelių, klubų, čiurnų ir kt. sąnarių artrozei, kontraktūroms, reumatoidiniam artritui), ausų, nosies, gerklės ligoms (sinusitas, ausų uždegimas, lėtinė neinfekcinė sloga ir kt.), nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.). Gydymo poveikis: mažina uždegimą (gerėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita), mažina alergiją (veikia limfinį audinį, slopina autoantikūnų sintezę, didina gliukokortikoidų aktyvumą), slopina kraujagyslių spazmus (gerėja kraujotaka), gerina audinių atsinaujinimą (stimuliuoja kolageno susidarymą, randėjimą), ramina,nuskausmina, skatina gijimą, mažina raumenų spazmus, lengvina judesius sąnariuose.

* šiuo metu procedūra neatliekama.

 

 

 

 

Supera

„Supera“ magnetoterapija - tai gydymas kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku, plintančiu jėgų linijomis, nuo šiaurinio link pietinio poliaus. Magnetinis laukas atsiranda dėl elektringųjų dalelių judėjimo sąlygoto jų elektrinio lauko kitimo arba kuriamas magnetinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Sustiprėja antispazminis poveikis ir mikrocirkuliacija, gerėja infiltratų rezorbcija ir epitelio vystymasis žaizdų srityje, nervinio impulso plitimas, mažėja uždegimo simptomai – skausmas, paburkimas.

Bemer 3000

BEMER 3000 veikimas pagrįstas elektromagnetinio lauko impulsu, poveikiu, kuris priklauso nuo procedūros trukmės, impulso formos ir amplitudės. Tai ypač silpnas elektromagnetinis laukas, kuris veikia organizme vykstančius procesus, dėl to gerėja kraujo cirkuliacija ir medžiagų apykaita.

 

 

 

Bemer SLT

Bemer SLT – tai medicininis prietaisas, skirtas terapiniam gydymui žemo dažnio elektromagnetinių ir aukšto dažnio šviesos poveikyje. Šviesos šaltinis yra superšviesūs šviesos diodai, kurie pagal Bemer impulses generuoja monochromatinę raudonąją 660 nm ilgio regimąją šviesą. Procedūros metu neatsiranda jokio šilumos poveikio. Veikia atpalaiduojančiai, raminančiai, mažina hiperaktyvumą, nuima stresą, gerina miegą, mažina depresiją, generalizuotus raumenų skausmus, nervingumą, nerimą, o taip pat neutralizuoja rugščių audinių reakciją (normalizuoja pH). Gerina medžiagų apykaitos procesus, reguliuoja hormonų sintezę bei padidina bendrą organizmo funkcinį pajėgumą.

 

 

 

 

Magneto STYM

*Magneto STYM sukurtas gydyti išmatų ir šlapimo nelaikymui, reabilitacijai podubens traumų, panaudojant naują technologiją FMS – funkcinę magnetinę stimuliaciją. Magneto STYM skleidžia impulsinį magnetinį lauką ir taip sukelia dubens raumenų susitraukimus. Magnetinės stimuliacijos rezultatai – padidinta sfinkterio ir dubens raumenų jėga ir ištvermingumas. Stimuliacijos metu pacientas visą dėmesį skiria raumenų susitraukimams, o tai leidžia lengviau aktyviai mokytis pratimų. Gydymas yra neskausmingas ir neturi jokio žinomo šalutinio poveikio. Indikacijos: šlapimo nelaikymas; reabilitacijos po radikalios prostatektomijos; išmatų nelaikymas; regeneracija po gimdymo; reabilitacija po dubens traumų; lėtinis prostatitas; erekcijos disfunkcija;

* šiuo metu procedūra neatliekama.

 

 

 

Fototerapija

 

Bioptron

„Bioptron“ stimuliuoja šviesai jautrias vidines ląstelių struktūras, moduliuoja organizmo atkuriamuosius, regeneracinius bei gynybinės sistemos procesus, malšina skausmą, skatina neinfekcinių uždegiminių infiltratų rezorbaciją, mažina audinių edemą, atpalaiduoja raumenis. Procedūra skiriama esant odos vientisumo pažeidimui, kvėpavimo ligoms (bronchitai, bronchinė astma ir kt.), periferinės nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.), judamojo-atramos aparato ligoms gydyti ir kt.

 

 

 

 

 

HydrosunRHC750

„HydrosunRHC750“ yra medicinos prietaisas, skirtas profesionaliam naudojimui ir veikiantis matomoje šviesoje ir vandens filtruotų infraraudonųjų spindulių spinduliuotėje. Jis gali būti naudojamas suaugusiųjų ir vaikų gydymui. Atsižvelgiant į saugos informaciją ir bendrąsias kontraindikacijas, be liemens, galvos ir kaklo srities taip pat yra galimas galūnių gydymas. Šiam prietaisui būdingas vienalytis šildymas ir didelis efektyvumas. wIRA reiškia vandens filtruotą infraraudonųjų A spindulių pluoštą. Vandens tirpalas, hermetiškai uždarytas į kiuvetę, sugeria odą dirginančius infraraudonųjų spindulių bangos ilgius. wIRA leidžia gydyti giluminius audinių sluoksnius ilgesnį laiką neperkaitinant paviršinių odos sluoksnių.

 

 

lazerio terapija

Lazerio terapija – fizioterapinis lazerio poveikis grindžiamas kompleksiniu infraraudonojo lazerio švitinimo, raudonojo optinio švitinimo, švitinimo, magnetinio lauko ir baromasažo poveikiu. Ši terapija skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, odos vientisumo pažeidimui, kvėpavimo sistemos, judamojo-atramos aparato ligoms ir traumoms, ausų, nosies, gerklės ligoms ir kt. Lazerio terapijos taikymas mažina uždegimą, skausmą, skatina nervinių skaidulų atsinaujinimo procesus, stiprina imuninę sistemą, suaktyvina kraujotaką, skatina kaulo bei žaizdų gijimą, raumeninio audinio plastiškumą.

 

Bio Photas Celluma

„Bio Photas CellumaR“ prietaisas skirtas lokaliai padidinti audinių temperatūrą, naudojant infraraudonųjų spindulių šilumą; laikinai sumažina nedidelę raumenų ar sąnarių skausmą, artrito ar raumenų spazmo simptomus; mažina raumenų sustingimą; skatina raumenų relaksaciją; laikinai padidina lokalią kraujotaką. Mėlynasis šviesos spektras skirtas lengvo ir vidutinio sunkumo paprastiesiems spuogams gydyti (aknei). Celluma spinduliuojama energija raudono ir infraraudonojo spektro diapazone, naudojama dermatologijoje ir odos žaizdoms gydyti.

 

 

 

DermalightR500R-1

*DermalightR500R-1 yra plačios paskirties medicininis UV spinduliavimo prietaisas. UV lempų emisijos spektras yra UV-B diapazone (311 nm). Jis skleidžia mažą ir nekenksmingą matomą šviesą. Naudojama vidutinės bangos spinduliuotė. Dėl apšvitinimo vykstantys fotobiologiniai procesai teigiamai veikia odos ligas.

* šiuo metu procedūra neatliekama.

 

 

 

 

 

 

 

 

DermalightR2000

*DermalightR2000 yra modernius fototerapijos įrenginio reikalavimus atitinkantis ultravioletinių spindulių švitinimo prietaisas. Emisijos spektras yra UV-A ir UV-B 311 nm siauro diapazono spektro derinys. Įrenginys skleidžia nedidelį ir nekenksmingą matomos spinduliuotės kiekį.

* šiuo metu procedūra neatliekama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aukšto intensyvumo lazeris BTL-6000 su skenavimo sistema

BTL-6000 aukšto intensyvumo lazeris yra neinvazinis terapinis prietaisas, skirtas spinduliuoti energiją infraraudonųjų spindulių spektre, kad būtų galima vietiniu būdu stimuliuoti audinius. Ši audinių stimuliacija skatina vietinį gijimo greitį, pagretiną medžiagų apykaitą, veikia skausmą. Prietaisas gali būti naudojamas daugelyje medicinos sričių, kaip fizioterapija, sporto medicina, skausmo valdymas, dermatologija, reumatologija, ortopedija, traumatologija ar geriatrija. BTL-6000 aukšto intensyvumo lazeris gali būti naudojamas įvairioms raumenų, sausgyslių ar sąnarių patologijoms gydyti, kaip osteoartritas, kremzlių pažeidimams, lėtiniam nugaros skausmui, riešo kanalo sindromui.

 

 

 

 

Gydymas mechaniniais virpesiais

 

BTL SMART 4000BTL SMART 4000 – Ultragarso terapija prietaisu BTL-4000 SMART — tai gydymas mechaninėmis bangomis (virpesiais). Prietaisas leidžia pasirinkti 1 arba 3 MHz dažnį. Ultragarsas taikomas esant degeneracinėms distrofinėms sąnarių ligoms (reumatoidiniam artritui, artritui ir kt.), sulėtėjus kaulų gijimui po lūžio, randams, kontraktūroms, ūminėms ir poūmėms traumoms bei uždegimams, žaizdoms, raiščių patempimams bei uždegimams, stuburo skausmams, radikulopatijai, kulno skausmams. Ultragarsas taip pat skiriamas po ginekologinių, ortopedinių ir kitų operacijų, skatinant randų gijimą, malšinant vietinį uždegiminį procesą.

 

ultragarsasUltragarsas – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Taikomas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo-atramos aparato pažeidimo pasekmes, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto, akių ligas. Ultragarsu galima padėti įsiskverbti į organizmą medikamentams. Gydomasis efektas: slopina lėtinį ir poūmį uždegimą, didina jungiamojo audinio elastingumą, skatina audinių metabolinius procesus.

 

 

Novafon

Novafon – tai masažinis aparatas, naudojamas fizinių negalavimų mažinimui. Vibracijos intensyvumas gali būti parenkamas individualiai pagal paciento poreikius. 50 Hz dažniu sukuriamas stimuliuojančio tapšnojančio masažo, o 100 Hz – nepertraukiamo masažo poveikis. Dėl vertikalaus įsiskverbimo vibracija siunčiama gilyn į audinius apie 6 cm ir tokiu būdu sukuriamas stimuliuojantis poveikis giliesiems raumenims, nervams bei limfinei sistemai.

 

 

 

 

 

 

smugio bangaSmūginės bangos terapija – medicinoje taikomos smūginės bangos yra garso banga, kuri perduoda aukštą energiją į skaudamą tašką ir skatina gijimo, regeneracinius ir atkuriamuosius procesus. Skiriama esant šioms būklėms: Achilo sausgyslės tendinitas, girnelės tendinitas, kulnakaulio atauga, riešo kanalo sindromas, epikondilitas ir kt. Gydomasis efektas: mažėja skausmas, mažėja audinių tempimas, gerėja audinių kraujotaka ir mityba.

 

 

 

 

 

 

Deep Oscillation Personal

Vibroterapijos prietaisas Deep Oscillation Personal - tai gilių virpesių sistema, kuri sėkmingai naudojama visosese medicinos srityse. Deep Oscillation Personal funkcija yra paremta pulsuojančiu elektrostatiniu lauku, kuris sukuriamas gydomo paciento kūno plote. Dažnis kinta nuo 5 - 250 Hz, pagal pasirinktą indikaciją.

Indikacijos: Tendinitas, nudegimai, artrozės, fibromialgija, hematomos, išialgija, cistinė fibrozė, liumbalgija, limfedema, raumenų patempimai, įtrūkimai, mialgija, edema, osteosintezė – pooperacinis laikotarpis, neaiškios kilmės skausminis sindromas, sunkiai gyjančios žaizdos.

 

 

 

 

Aerozolių terapija

Aerozoliu terapijaInhaliacijos – plačiai taikoma kvėpavimo bei širdies-kraujagyslių sistemų ligoms gydyti. Aerozolių terapijos tikslas – paskirti norimo vaisto terapines aerozolio dozes į kvėpavimo takus per trumpą laiką. Skiriama drėkinti kvėpavimo takus, palengvinti sekreciją, mažinti uždegimą, gerinti kraujotaką, esant  kvėpavimo sistemos ligoms (bronchinei astmai, lėtiniam bronchitui ir kt.).

 

 

 

 

 

Deguonies terapijaDeguonies terapija gerina ląstelių aprūpinimą deguonimi, didina baltųjų kraujo kūnelių skaičių, suintensyvina toksinų šalinimą iš organizmo, stiprina imuninę sistemą, didina darbingumą. Indikacijos: Kvėpavimo takų susirgimai: pneumonija, bronchitai, bronchinė astma, plaučių emfizema, virusinės infekcijos, trachiobronchitas. Širdies kraujagyslių ligos, depresija, galvos skausmas, miego sutrikimai, silpnas imunitetas, lėtinio nuovargio sindromas.

 

 

 

 

 

spalvu terapija*Negyvosios jūros klimato ir spalvų terapija. Negyvosios jūros klimatą patalpoje padeda sukurti specialus įrenginys, kuris ultragarso purkštuvais išpurškia labai smulkų sausą rūką iš aukščiausiosios kokybės Negyvosios jūros ar Himalajų kalnų druskos tirpalo ir pripildo patalpą neigiamų jonų bei deguonies. Neigiami jonai pagreitina deguonies pernešimą iš plaučių į kraują, o Negyvosios jūros klimato sistemos pagalba deguonis patenka ir per odą. Tai pagerina deguonies perdavimą ląstelėms ir optimizuoja deguonies panaudojimą visoms esminėms organizmo funkcijoms. Negyvosios jūros klimato įrenginys padidina deguonies koncentraciją patalpoje iki 30 procentų. Ši procedūra taikoma profilaktiškai, taip pat gydo kvėpavimo takų (astma, bronchitas, sinusų ligos, lėtinė obstrukcinė plaučių liga), odos (psoriazė, neurodermatitas, aknė), širdies ir kraujagyslių susirgimus, teigiamai veikia nervų sistemą (esant nervinei įtampai, nuovargiui, dėmesio koncentracijos sutrikimui, sumažėjusiam darbingumui, depresijai), stiprina imunitetą. Negyvosios jūros klimato terapija taikoma kartu su spalvų terapija. Įvairios spalvos skirtingai veikia psichoemocinius procesus, o egzogeninė šiluma – medžiagų apykaitos procesus.

* šiuo metu procedūra neatliekama.

kineziterapija

ReOxy kvėpavimo terapijos metu be vaistų pagalbos pagerinama deguonies cirkuliacija, sustiprinama ir atkuriama asmens fizinė ištvermė bei pažintiniai gebėjimai. Pagrindinis ReOxy terapijos tikslas – atkurti normalų deguonies prisotinima organizme. Tai labai svarbu gerinant kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, pažintines funkcijas ir bendrą sveikatą.
Šios terapijos metu pacientams parenkamos individualios ir saugios sumažinto bei padidinto deguonies koncentracijos kvėpuojamame ore ir jos yra tiekiamos trumpais ir kontroliuojamais laikotarpiais.

 

 

 

 

Termoterapija ir krioterapija

ekstrakto pagalvėlė

Jūros druskos ir ekologiško pušų ekstrakto mišinio pagalvėlė - tai yra visiškai natūrali priemonė kovai su sąnarių ligomis, reumatiniais skausmais, sąnarių ir raumenų spazmais. Aplikacija, pagaminta iš gydomuoju poveikiu pasižyminčios natūralios jūros druskos ir ekologiško pušų ekstrakto, puikiai tinka kūno kompresams.
Gydomasis poveikis: Gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, uždegiminių infiltratų, randų, sąaugų rezorbciją, regeneraciją, mažina raumenų spazmus, skatina prakaitavimą.

 

 

 


 

 

Relief PAK

Relief PAK drėgnas šilumos paketas - tai priemonė skirta palengvinti simptomus sergant sąnarių ligomis, reumatiniais skausmais, kvėpavimo ligomis, esant raumenų įtampai, esant lėtiniams skausmui. Gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą, mažina raumenų spazmus, skatina praitavimą. Indikacijos: judamojo- atramos aparato susirgimai, nervų sistemos susirgimai, kvėpavimo sistemos ligos.

 

 

 

 

Thermopress

*Thermopress aparatas skirtas tam tikros kūno vietos terminiam gydymui. Naudojant specialius įtvarus su skysčių cirkuliavimo sistema galima sušildyti (25-40 C) arba atvėsinti (0-15 C) atskiras kūno sritis temperatūros diapazone nuo 0 iki 40 C.

* šiuo metu procedūra neatliekama.

 

 

Thermopress

Šalčio terapija su kompresija – tai gydymas šalčiu, kartu taikant kompresinę terapiją. Gydant traumas krioterapija mažina audinių temperatūrą, o kompresija padidina statinį spaudimą, kuris neleidžia susidaryti edemai. Terapija gali būti taikoma: apatinei galūnei (abi arba viena) ir tikslinėms kūno dalims: peties, alkūnės, kelio, čiurnos sąnariams.

 

 

 

 

 

 

salcio terapija

Cryoflow ICE – CT – tai šalto oro terapijos prietaisas, kuris atlieka bekontaktį odos temperatūros matavimą. Tokiu būdu pastoviame lygmenyje išlaikoma temperatūra. Šis metodas garantuoja tikslią krioterapijos dozę. Paviršiaus temperatūros reguliavimas pacientui yra malonus pojūtis. Pacientui nejaučiant diskomforto šaltis sugeba giliai ir tolygiai įsiskverbti į audinį. Šis prietaisas skirtas skausmo mažinimui, uždegiminių procesų stabdymui, kraujo tekėjimo stimuliavimui. Gydymas šaltu oru ypatingai tinka ūmių ir lėtinių ligų atvejais.