Fizioterapija (graikiškai physis – gamta, therapeia – gydymas) – tai gydymas natūraliais gamtos veiksniais (vanduo – gėlas ir mineralinis, purvas, šviesa ir kt.) bei dirbtiniais fiziniais veiksniais (ultragarsas, elektromagnetinis laukas, lazerio spinduliai, termoterapija, krioterapija ir kt.). Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.
Mūsų reabilitacijos centre taikomi šie fizioterapijos metodai ir procedūros:

Elektroterapija ir magneto terapija

Elektroterapija ir magnetoterapija jungia gydymą elektriniu, magnetiniu ir elektromagnetiniu laukais

darsonvalizacijaDarsonvalizacija – tai gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Ši procedūra skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, kai vyrauja kraujotakos sutrikimas ir skausmo sindromas, kraujagyslių patologijos ligoms gydyti (Reino liga, migrena ir kt.), odos vientisumo pažeidimams ir trofinėms opoms, ausų, nosies, gerklės ligoms, odontologinėms ligoms. Gydomasis efektas: mažina skausmą, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą. 


 

magnetoterapija

Magnetoterapija – tai organizmo veikimas žemo dažnio kintamu arba nuolatiniu magnetiniu lauku. Skiriama esant periferinės kraujotakos, judamojo-atramos aparato pažeidimams, demielinizuojančioms periferinės nervų sistemos ligoms, odos vientisumo pažeidimams, alerginėms odos ligoms, smegenų kraujotakos sutrikimams (po insultų, traumų), sergant išemine širdies liga, I ir II stadijos hipertonine liga, bronchine astma, lėtine pneumonija, rinitais, esant osteochondrozei, osteoartrozei. Gydomieji efektai: kraujagysles plečiantis, priešuždegiminis, nuskausminantis, patinimus mažinantis, raminantis, kraujospūdį mažinantis, imunitetą stiprinantis, alergijos reiškinius mažinantis poveikis.

mikrobangu terapjia

Mikrobangų terapija – tai gydymas superaukšto dažnio magnetiniu lauku. Skiriama esant judamojo-atramos aparato ligoms gydyti (kelių, klubų, čiurnų ir kt. sąnarių artrozei, kontraktūroms, reumatoidiniam artritui), ausų, nosies, gerklės ligoms (sinusitas, ausų uždegimas, lėtinė neinfekcinė sloga ir kt.), nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.). Gydymo poveikis: mažina uždegimą (gerėja mikrocirkuliacija, medžiagų apykaita), mažina alergiją (veikia limfinį audinį, slopina autoantikūnų sintezę, didina gliukokortikoidų aktyvumą), slopina kraujagyslių spazmus (gerėja kraujotaka), gerina audinių atsinaujinimą (stimuliuoja kolageno susidarymą, randėjimą), ramina,nuskausmina, skatina gijimą, mažina raumenų spazmus, lengvina judesius sąnariuose.

tens terapija

TENS terapija – taikoma simptominiam ir lėtiniam skausmui mažinti bei raumenims stimuliuoti. Transkutatininis elektrinis nervo stimuliavimas (TENS) – tai gydymas trumpų impulsų monopoline arba bipoline impulsine elektros srove. Skiriama esant ūmiam ir poūmiam skausmo sindromui, susijusiam su periferinių nervų pakenkimu, vertebrogeniniams skausmams, po sportinių traumų (raumenų patempimas, sutrenkimas, sumušimas). Raumenų elektrinis stimuliavimas (RES) – tai audinių ir / ar organų funkcinės būklės atsigavimas ir / ar stiprinimas impulsine elektros srove. Taikoma esant hipokinezijai, raumenų tonuso nusilpimui, kraujotakos aktyvinimui, kai reikia skatinti žarnyno judesius pooperaciniu laikotarpiu. Gydomasis poveikis: sustiprėja raumens jėga, tonusas, ištvermė, skatinama periferinė kraujotaka, metaboliniai raumenų procesai.

Fototerapija

Fototerapija – tai gydymas šviesa arba tam tikro optinio diapazono elektromagnetinių bangų naudojimas gydymui.

sviesos terapija

Šviesos terapija. „HydrosunRHC750“ yra medicinos prietaisas, skirtas profesionaliam naudojimui ir veikiantis matomoje šviesoje ir vandens filtruotų infraraudonųjų spindulių spinduliuotėje. Jis gali būti naudojamas suaugusiųjų ir vaikų gydymui. Atsižvelgiant į saugos informaciją ir bendrąsias kontraindikacijas, be liemens, galvos ir kaklo srities taip pat yra galimas galūnių gydymas. Šiam prietaisui būdingas vienalytis šildymas ir didelis efektyvumas. wIRA reiškia vandens filtruotą infraraudonųjų A spindulių pluoštą. Vandens tirpalas, hermetiškai uždarytas į kiuvetę, sugeria odą dirginančius infraraudonųjų spindulių bangos ilgius. wIRA leidžia gydyti giluminius audinių sluoksnius ilgesnį laiką neperkaitinant paviršinių odos sluoksnių.

 

sviesos terapija

Šviesos terapija (aparatas „Bioptron“) stimuliuoja šviesai jautrias vidines ląstelių struktūras, moduliuoja organizmo atkuriamuosius, regeneracinius bei gynybinės sistemos procesus, malšina skausmą, skatina neinfekcinių uždegiminių infiltratų rezorbaciją, mažina audinių edemą, atpalaiduoja raumenis. Procedūra skiriama esant odos vientisumo pažeidimui, kvėpavimo ligoms (bronchitai, bronchinė astma ir kt.), periferinės nervų sistemos ligoms (radikulopatija ir kt.), judamojo-atramos aparato ligoms gydyti ir kt.

 

lazerio terapija

Lazerio terapija – fizioterapinis lazerio poveikis grindžiamas kompleksiniu infraraudonojo lazerio švitinimo, raudonojo optinio švitinimo, švitinimo, magnetinio lauko ir baromasažo poveikiu. Ši terapija skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, odos vientisumo pažeidimui, kvėpavimo sistemos, judamojo-atramos aparato ligoms ir traumoms, ausų, nosies, gerklės ligoms ir kt. Lazerio terapijos taikymas mažina uždegimą, skausmą, skatina nervinių skaidulų atsinaujinimo procesus, stiprina imuninę sistemą, suaktyvina kraujotaką, skatina kaulo bei žaizdų gijimą, raumeninio audinio plastiškumą.

Gydymas mechaniniais virpesiais

Mechaniniams virpesiams priklauso atmosferos slėgis ir oro srautų judėjimas, ultragarsas, vibravimas, suspaudimas, tempimas.

ultragarsasUltragarsas – tai gydymas aukšto dažnio mechaniniais virpesiais. Taikomas gydant uždegimines ir degeneracines sąnarių ligas, traumų bei judamojo-atramos aparato pažeidimo pasekmes, kvėpavimo organų, virškinamojo trakto, akių ligas. Ultragarsu galima padėti įsiskverbti į organizmą medikamentams. Gydomasis efektas: slopina lėtinį ir poūmį uždegimą, didina jungiamojo audinio elastingumą, skatina audinių metabolinius procesus.


 

aerozoliu terapijaAerozolių terapija (inhaliacijos) – plačiai taikoma kvėpavimo bei širdies-kraujagyslių sistemų ligoms gydyti. Aerozolių terapijos tikslas – paskirti norimo vaisto terapines aerozolio dozes į kvėpavimo takus per trumpą laiką. Skiriama drėkinti kvėpavimo takus, palengvinti sekreciją, mažinti uždegimą, gerinti kraujotaką, esant  kvėpavimo sistemos ligoms (bronchinei astmai, lėtiniam bronchitui ir kt.). 
Mūsų centre taip pat galite gauti inhaliacijas su deguonimi, kurios rekomenduojamos esant: lėtinio nuovargio sindromui, galvos svaigimui, miego sutrikimams, širdies-kraujagyslių sistemos ligoms, lėtinėms kvėpavimo sistemos ligoms (bronchitui, bronchinei astmai ir kt.). 

Kompresinė terapija (limfodrenažinis masažas) – tai specialiu aparatu atliekama procedūra, skirta limfos ir veninės kraujotakos apytakos gerinimui. Gydomasis efektas: gerėja limfos apytaka, išsiplečia kraujagyslės, šalina audiniuose susikaupusius skysčius, stimuliuoja ląstelių ir medžiagų apykaitą, stiprėja skausmą mažinantis poveikis. Skiriama esant pirminei ir antrinei limfoedemai, lėtinio venų nepakankamumo sukeltai veninei ir limfinei edemai, pooperacinės edemos atveju, kraujotakai gerinti, esant venų varikozei (išsiplėtusioms kojų venoms), trombozės profilaktikai. 
 

spalvu terapijaNegyvosios jūros klimato ir spalvų terapija. Negyvosios jūros klimatą patalpoje padeda sukurti specialus įrenginys, kuris ultragarso purkštuvais išpurškia labai smulkų sausą rūką iš aukščiausiosios kokybės Negyvosios jūros ar Himalajų kalnų druskos tirpalo ir pripildo patalpą neigiamų jonų bei deguonies. Neigiami jonai pagreitina deguonies pernešimą iš plaučių į kraują, o Negyvosios jūros klimato sistemos pagalba deguonis patenka ir per odą. Tai pagerina deguonies perdavimą ląstelėms ir optimizuoja deguonies panaudojimą visoms esminėms organizmo funkcijoms. Negyvosios jūros klimato įrenginys padidina deguonies koncentraciją patalpoje iki 30 procentų. Ši procedūra taikoma profilaktiškai, taip pat gydo kvėpavimo takų (astma, bronchitas, sinusų ligos, lėtinė obstrukcinė plaučių liga), odos (psoriazė, neurodermatitas, aknė), širdies ir kraujagyslių susirgimus, teigiamai veikia nervų sistemą (esant nervinei įtampai, nuovargiui, dėmesio koncentracijos sutrikimui, sumažėjusiam darbingumui, depresijai), stiprina imunitetą. Negyvosios jūros klimato terapija taikoma kartu su spalvų terapija. Įvairios spalvos skirtingai veikia psichoemocinius procesus, o egzogeninė šiluma – medžiagų apykaitos procesus. 

haloterapijaIndividuali haloterapija naudojant druskų kapsulę „Saltarium“. Haloterapija – nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Per specialias angas į druskų kapsulę „Saltarium“ pučiamas sausas druskos (NaCl) aerozolis. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Gydymo poveikis: priešuždegiminis, bronchus atpalaiduojantis, gleives skystinantis, uždegimą mažinantis, saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Gydymo eigoje vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, sustiprėja imunitetas, kuris priešinasi bakterinei ir virusinei infekcijai.

smugio bangaSmūgio bangos terapija – medicinoje taikomos smūginės bangos yra garso banga, kuri perduoda aukštą energiją į skaudamą tašką ir skatina gijimo, regeneracinius ir atkuriamuosius procesus. Skiriama esant šioms būklėms: Achilo sausgyslės tendinitas, girnelės tendinitas, kulnakaulio atauga, riešo kanalo sindromas, epikondilitas ir kt. Gydomasis efektas: mažėja skausmas, mažėja audinių tempimas, gerėja audinių kraujotaka ir mityba.

 

Termoterapija ir krioterapija

salcio terapija

Cryoflow ICE – CT – tai šalto oro terapijos prietaisas, kuris atlieka bekontaktį odos temperatūros matavimą. Tokiu būdu pastoviame lygmenyje išlaikoma temperatūra. Šis metodas garantuoja tikslią krioterapijos dozę. Paviršiaus temperatūros reguliavimas pacientui yra malonus pojūtis. Pacientui nejaučiant diskomforto šaltis sugeba giliai ir tolygiai įsiskverbti į audinį. Šis prietaisas skirtas skausmo mažinimui, uždegiminių procesų stabdymui, kraujo tekėjimo stimuliavimui. Gydymas šaltu oru ypatingai tinka ūmių ir lėtinių ligų atvejais.

 

salcio terapija

Šalčio ir šilumos terapija (aparatas „Thermopress“). Procedūros metu, naudojant specialius įtvarus su skysčių cirkuliavimo sistema, galima sušildyti (25–40º C) arba atvėsinti (0–15º C) atskiras kūno sritis temperatūros diapazone nuo 0º C iki 40º C. Šalčio aplikacijos skiriamos po ūmių raumenų ir skeleto sistemos traumų (sumušimai, patinimai, sausgyslių, raiščių patempimai), šilumos aplikacijos skiriamos esant hematomoms (kraujosrūvoms), kontraktūroms, raumenų spazmams.