POVANDENINIS MASAŽAS2023-07-31

Hidromasažas (povandeninis masažas) - tai gydomoji procedūra, kurios metu naudojant vandenį ir slėgio srovę masažuojami raumenys ir kiti minkštieji kūno audiniai. Šis metodas kartais vadinamas hidroterapija arba vandens terapija.

 

Kaip atliekamas povandeninis masažas? Povandeninis masažas - kombinuota hidroterapijos procedūra, turinti bendrosios vonios ir Šarko dušo technikos atlikimo elementų. Šios procedūros metu pacientas guli vandenyje, kūnas veikiamas padidinto slėgio vandens srove įvairiomis kryptimis. Vandens srovė atitolusi nuo kūno paviršiaus 5 -15 centimetrų atstumu. Masažas atliekamas specialiose voniose su specialia atrama galvai ir kojoms.

Atsipalaidavimas ir geresnė nuotaika. Vienas iš labiausiai pripažintų masažo terapijos privalumų yra bendras kūno atpalaidavimas. Taip pat sumažina stresą, nerimą ir pageriną nuotaiką.

Skausmo mažinimas. Vandenyje geriau atsipalaiduoja raumenys, sumažėja raumenų spazmai greitesnis nuskausminimo efektas, pagerėja sąnarių lankstumas, judesiai atliekami laisviau, lengviau.

Pagerėjusi kraujotaka. Šis masažas padeda stiprinti organizmo apsaugines funkcijas, pagerina kraujotaką, skatina toksinų pasišalinimą, atpalaiduoja raumenis, greitina medžiagų apykaitą.

Geresnė širdies veikla ir kvėpavimas. Hidroterapijos procedūros metu horizontalioje padėtyje palengvėja širdies darbas, pagerėja veninio kraujo pritekėjimas. Vandenyje susidaro ypatingos kvėpavimo sąlygos, (pasunkintas įkvėpimas ir palengvintas iškvėpimas). Visa tai treniruoja įkvėpimo raumenis, pagerina plaučių ventiliaciją. Pastebėta, kad pacientams sumažėja kraujotakos sutrikimų, krūtinės skausmų dažnumas ir padidėja fizinio krūvio tolerancija.

Pagerėjusi odos būklė. Povandeninio masažo terapija pagerina kraujotaką, praturtina kraują ir odą deguonimi, suteikia odai sveiką ir švytinčią išvaizdą. Ypač masažas naudingas žmonėms, sergantiems odos ligomis, mažina odos randus, pigmentaciją, paraudimą ir uždegimus.

Pabaigai. Šiuolaikiniuose hidromasažo aparatuose dažniausiai naudojami šilto vandens ir slėginių purkštukų įrenginiai, padedantys malšinti skausmą, nauda labai plati. Yra daug atvejų, kuomet šis masažas negali būti taikomas, todėl būtina dėl to visada pirmiausia pasitarti su gydytoju.